Zdroj: http://netopyr.premyslaorace.cz/index.php?a=novinky/mlok-se-rozbiha  •  Vydáno: 21.2.2013 11:52  •  Autor: Čert

Mlok se rozbíhá

Mlok se rozbíháMlok je nový kurz a nyní pracujeme na přípravě jeho prvního ročníku. Co nám nový kurz přinese? Co do něj můžete očekávát? Jak si Mloka vlastně představujeme? Odpovědi na tyto otázky najdete v tomto článku.

Mlok se zrodil pro zábavu

Netopýří tým chtěl původně dělat lesní šolu zaměřenou na rukodělné práce, ale po zralé úvaze jsme se rozhodli kurz udělat zábavnější, rozšířit jeho záběr a hlavně mířit na mladší lidi. Vznikl tedy koncept kurzu pro rovery, kteří pracují u oddílů a potřebují si odpočinout. Ne, nebojte fyzicky odpočívat nebudeme, ale nebudete připravovat hromadu programu pro hromadu dětí. Chceme vám připravit aktivity, které jsou pro rovery, které si užijete a které vám něco dají. Můžete tedy očekávat trochu fyzických odrovnávaček, nějaké husto-kruto-přísné přemýšlecí hry a možná zkusíme i co vydržíte psychicky.

Mlok je i vzdělávací akce

Asi bychom to nebyli my, kdybychom nezapojili do své akce nějaké vzdělávání. Nechceme to však přehánět. Na jarním víkendu se budeme ptát, co vás pálí a v létě připravíme několik vzdělávacích bloků, abychom vaše pálení zahnali. Pokud vás nebude pálit nic, určitě se vás budeme pokoušet inspirovat do další činnosti, nebo mám dávat další podněty, abyste ve svých oddílech fungovali lépe. Nehodláme vás však z ničeho zkoušet.

Mlok chce být společenský

Velkou součástí Mloka budou společenské večery, kdy si budeme hrát s různými formami: od obyčejné party, přes kulturní představení, až po diskusi u táboráku. Chtěli bychom, abyste si každý večer vyzkoušeli jednu formu večerního programu a abyste je zakusili na vlastní kůži. Počítejte, že si budete připravovat divadelní výstupy, recitace básní, vtipné scénky, nebo diskutovat o ožehavých tématech.

Mlok přeje odvážným

Aby toho nebylo málo, Mlok shání spolupracovníky. A není lepší způsob, jak se zapsat do našich řad, než s námi zkusit pracovat. Tudíž dobrovolníkům, budeme oslovat své účastníky, jestli se nechctějí podílet na přípravě programu, pokud na to kývnou a program se povede realizovat, mají tito účastníci jistou slevu z účastnického poplatku (zatím 500 Kč).

Teplé slovo na závěr

Doufáme, že vás Mlok zaujal a že přijedete, nebo pošlete své kamarády. Těšíme se na Vás!